"Вчимося жити разом"

Piccy.info - Free Image Hosting

Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та у партнерстві з Європейським Союзом і Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в рамках ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» реалізує проект «Вчимося жити разом».

Проект реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, де є найбільша кількість дітей, переміщених з зони конфлікту.

Проект реалізовуватиметься в двох напрямках – формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям психологічної допомоги та підтримки в навчальних закладах. У рамках проекту буде підготовлено за відповідними програмами понад 3 000 вчителів основ здоров’я та стільки ж шкільних психологів, соціальних педагогів, волонтерів.

Метою курсу  є навчання життєвих навичок, які полегшують адаптацію і сприяють відновленню психологічної рівноваги.

Головне завдання курсу полягає в тому, щоб досягти позитивних змін у знаннях, ставленнях, намірах, уміннях і навичках, сприятливих для розбудови миру, а саме:

• Обізнаність про природні потреби, права та обов’язки людини.
  • Усвідомлення природи конфліктів, негативних наслідків їх ескалації.
  • Здатність ідентифікувати причини конфліктів, способи їх мирного врегулювання.
  • Знання стадій конфлікту, поширених конфліктогенів, алгорит-мів розв’язання конфліктів.
  • Позитивне ставлення до себе, свого життя та своїх життєвих перспектив.
  • Толерантність, прийняття інших поглядів, повага до культурних відмінностей.
  • Емпатія.
  • Солідарність.
  • Соціальна відповідальність
  • Почуття справедливості та рівності.
  • Комунікація (активне слухання, вербальне та невербальне спілкування, парафраз).
  • Асертивність (неагресивне самоствердження, уміння відстояти себе, сказати «ні», попросити про послугу чи допомогу).
  • Здатність до кооперації, групової взаємодії.
  • Критичне і творче мислення.
  • Аналіз проблем і прийняття рішень.
  • Запобігання ескалації конфліктів.
  • Конструктивне розв’язання конфліктів

Проект буде впроваджено за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він стане складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту.

Проектною діяльністю планується охопити 25% всіх шкіл та дошкільних закладів задіяних областей, провести понад 130 тренінгів різних рівнів, навчивши понад 3300 педагогів та понад 50 000 дітей.

Головним партнером проекту є Міністерство освіти і науки України. Учасників установчого семінару, що пройшов у Києві 2-3 грудня, привітав Юрій Григорович Кононенко, начальник Департаменту загальної середньої та  дошкільної освіти МОН України. Учасники обговорили попередній план проектних заходів, методологію проекту, цільові групи, можливості для співпраці та обміну досвідом.

Наша організація має значний досвід щодо провадження проектів з розвитку життєвих навичок для дітей різного віку – від учнів початкових класів і до студентів. Проте цей проект обіцяє бути новим і цікавим ще й через те, що до формування життєвих навичок у дошкільнят ми долучаємося вперше. Отже – буде новий досвід.

Тренінг у 6 класі

Спілкування з однолітками

Мета. Розвивати навички спілкування з однолітками, сприяти формуванню дружніх стосунків між дівчатками і хлопчиками, протидіяти насиллю (булінгу) в учнівському середовищі.

•  називають якості (риси характеру) справжнього друга та риси характеру, які не підходять для дружби;
  • розпізнають дружню і недружню поведінку;
  • демонструють ігри, в які грають і дівчатка, і хлопчики;
  • пояснюють небезпеку насилля в учнівському середовищі;
  • демонструють бажання захищати друзів та однолітків від кривдників;
  • знають, до кого можна звернутися у таких випадках
  • \пояснюють небезпеку насилля в учнівському середовищі.

Piccy.info - Free Image HostingPiccy.info - Free Image Hosting

Вступний інструктаж для учасників

Тренінг "Як протидіяти тиску однолітків"

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting