Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 22 з поглибленим вивченням іноземних мов

   

Звіт директора школи за 2013/2014 навчальний рік

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

комунального закладу освіти

«Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 22

з поглибленим вивченням іноземної мови»

Дніпропетровської міської ради

Ткач Наталії Владленівни

за  2013/2014 н.р.

(11.09.2014р)

                                                                                                     

Шановні батьки!

Вітаю Вас з початком нового навчального року.

Великий успіх складається із багатьох передбачених і продуманих дрібниць. Тому бажаю вам, добра, щастя від здобутків своїх дітей, веселих дитячих усмішок, відвертості та вдячності власної дитини.

         Результат нашої сумісної роботи – це якість, а якість – це державний стандарт.

Упродовж 2013/2014 навчального року педагогічним колективом школи на виконання Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», реалізацію Указів Президента «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування розвитку освіти в Україні», «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», інших нормативно-правових документів, на виконання рішення серпневої педагогічної ради 2013 року вжито заходів для забезпечення функціонування школи, її подальшого розвитку, створенню умов для рівного доступу дітей до якісної освіти.

Зусиллями педагогічного колективу школи, відділу освіти, за активної підтримки Кіровської районної у місті Дніпропетровську ради, батьківської громади роботу школи протягом 2013/2014 навчального року було зосереджено на реалізацію пріоритетних напрямків розвитку освіти, подолання проблем, вирішення перспективних завдань.

За підсумками роботи школи у всіх напрямках протягом вересня-лютого 2013/2014 навчального року 27 лютого 2014 року було заслухано звіт попереднього директора. Мій виступ стосуватиметься загальних питань за навчальний рік та періоду лютий-серпень 2014 року.

Особливістю розвитку освіти на даному етапі є зміни, які відбуваються у змісті освіти. Змінилися усі державні стандарти – початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Їх впровадження відбувалося поступово. Розпочато воно з введення державного стандарту початкової освіти з 1 вересня 2012р.

                  

У цьому навчальному році 1-і та 2-і  класи працювали за новими стандартами.

З 2 класу учні обов’язково вивчали предмет «Інформатика». Вперше другокласники отримали гарантовану можливість оволодіти основами інформаційно-комунікаційних технологій в межах навчально-виховного процесу початкової школи.                            

У школі 1-В, 2-А та 2-Б класи навчалися за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».    

В основу організації навчально-виховного процесу у школі І ступеня  покладено здоров’я збережувальні технології і, звичайно, компетентісний підхід ( у дітей необхідно формувати практичні навички, а не просто знання).

 

Впровадження ж нового стандарту в основній школі розпочалося з 1 вересня 2013 року в 5 класі. Особливістю навчання за новим стандартом стала не тільки предметна підготовка, а й оволодіння   учнями ключовими   компетентностями (вміння вчитися, загальнокультурна, громадська, здоров’я збережувальна компетентність, компетентності з інформаційно-комунікаційними технологіями, соціальна, що передбачають їхній особистісно-соціальний та інтелектуальний розвиток.

Для наших учнів у п’ятому класі з’явився новий предмет «Інформатика», який раніше, як обов’язковий, вивчався лише з дев’ятого класу.

Зрозуміло, що така адаптація освіти до потреб сучасного суспільства зумовлює пошук інноваційних підходів в організації навчально-виховного процесу. Але основною умовою ефективної реалізації всіх нововведень у галузі освіти є взаємодія школи, сім’ї і громадськості.

         На шляху до реалізації програми «Інформатизації та комп’ютерізації» школа продовжить впровадження  ІКТ у навчальний процес, продуктивно використовуватимуться можливості комп’ютерної техніки в урочний та позаурочний час.

Робота школи, педколективу у 2013/2014н.р. базувалась на основних положеннях державних   документів, які регламентують діяльність навчального закладу, Концепції розвитку школи, програми «Обдарованість», «Інформатизація та комп’ютерізація», участь у експериментальнй роботі на рівні області тощо.

 

На кінець навчального року в школі навчалося 807 учнів у 29 класах.

Сьогодні у школі навчається 840 учнів у 30 класах.

Зрозуміло, що така адаптація освіти до потреб сучасного суспільства зумовлює пошук інноваційних підходів в організації навчально-виховного процесу. Але основною умовою ефективної реалізації всіх нововведень у галузі освіти є взаємодія школи, сім’ї і громадськості.

         На шляху до реалізації програми «Інформатизації та комп’ютерізації» школа продовжить впровадження  ІКТ у навчальний процес, продуктивно використовуватимуться можливості комп’ютерної техніки в урочний та позаурочний час.

Робота школи, педколективу у 2013/2014н.р. базувалась на основних положеннях державних   документів, які регламентують діяльність навчального закладу, Концепції розвитку школи, програми «Обдарованість», «Інформатизація та комп’ютерізація», участь у експериментальнй роботі на рівні області тощо.

 

На кінець навчального року в школі навчалося 807 учнів у 29 класах.

Сьогодні у школі навчається 840 учнів у 30 класах.

 

Так у 2013/2014н.р. в школі працювало 67 вчителів (5 вчителів у д/в) та 20 технічних працівників. Школа 100% була укомплектована педагогічними кадрами.

 

Кваліфікаційний склад вчителів:

      41 вчитель має – вищу кваліфікаційну категорію

     11 вчителів – І категорі.

     9 вчителів - ІІ категорії

           6 вчителів - спеціалісти

     вчителі вищої категорії

 

На базі нашого навчального закладу  пройшов обласний конкурс «Учитель року» у номінації «Світова література»…

У місті тільки СЗШ № 55 та 22 працювали пунктом перевірки робіт ЗНО-2014.

На базі нашої школи паралельно з літнім дитячим табором денного перебування  протягом червня працювало 150 вчителів міста, які перевіряли роботи з української та російської мови.

До складу комісії було запрошено Кудрявцеву О.О. Очолила пункт перевірки на базі нашої школи Данилова Р.Л., заступник директора з навчально-виховної роботи школи І ступеня.

На базі СЗШ № 55 перевіряти роботи ЗНО з англійської мови було запрошено  Сімейкіну Л.І, Крюкову І.Ф., Швидку В.А., Муравйову С.А.

Аліфанова Л.І. стала лауреатом І ступеня міської виставки «Місто майстрів».

Швидка В.А. – голова міської Асоціації вчителів англійської мови, у 2013/2014 навчальному році надрукувала статтю у фаховому журналі щодо власного передового педагогічного досвіду.

 

Богомазова А.В. разом з Палагутою Аліною здобули перемогу і посіли ІІІ місце у Міжнародному мовно-літературному конкурсі Т.Г.Шевченка

 

 

Систематично разом з учнями працює над удосконаленням шкільного музею бойової слави Рящева О.П.

 

227 учнів  взяли участь в предметних олімпіадах різних рівнів  з  базових  дисциплін. Команда школи посіла ІІ місце у міському етапі. Активно приймали участь у конкурсі  імені    Петра  Яцика,  інтерактивних  конкурсах  «Колосок»,  «Кенгуру»,  «Левеня» тощо. 

Щорічно поповнюється інформаційно-аналітичний банк «Обдарована молодь». У 2013/ 2014 н.р. він нараховує 73 учні.

 

У 2013/2014 навчальному році 11 клас закінчили 57 випускників. Кожен з них на 01.09.2014 року – студент вищого навчального закладу. 32 учні – навчаються на бюджетній основі. 10 наших випускників склали ЗНО від 190-199 балів. Троє з них – два ЗНО, один – три ЗНО

Здоров'я учня розглядається через взаємодіючі та взаємозалежні складові – фізичне, психічне, духовне здоров'я особистості. У школі проведена робота зі створення здоров'язбережувального середовища:

проведення ранкової зарядки, відвідування басейну, спортивні змагання між класами. Більше уваги приділяти урокам «Основи здоров’я».

 

 

Невід’ємною частиною навчального процесу є організація виховної роботи.

   Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:

національно-громадянське виховання;

екологічне виховання та формування здорового способу життя;

воєнно-патріотичне виховання;

морально-правове виховання;

художньо-естетичне виховання;

творчий розвиток особистості;

родинно-сімейне виховання;

 

     Над реалізацією мети  і завдань виховної роботи в школі  в 2013/2014 навчальному році  працювало 12 класних керівників 1-4 класів, 17 класних керівників 5-11 класів,  заступник директора з ВР, 1 педагог-організатор, 2 практичні психологи.

    Виховання у 2013/2014  навчальному році реалізовувалося через проведення таких заходів як Шевченківські дні, заходи до Дня Соборності України, години спілкування, виховні години ….

 

Ми радо зустріли делегацію переможців Всеукраїнської олімпіади з інформатики (Івано-Франківськ).

 

9 липня 2014 року Вірченко Юлія та Ткачук Іванна, учениці 10-Б класу, разом з класним керівником Богомазовою А.В. на запрошення голови Дніпропетровської облдержадміністрації стали учасниками зустрічі з міністром Британії у справах Європи Девідом Лідінгтоном.

 

Протягом   2013/2014 навчального року діти мандрували у світі ділових справ, відвідували те­атри, музеї, бібліотеки, для них були організо­вані екскурсії, походи. А саме,

 

- театр Опери та Балету    

1-4, 5-А, 5-Б, 6А, 6-В, 7-А, 8-А, 8-Б, 9-А,  9-Б, 10-А, 10-Б класи

- музей «Бойової Слави»

1-4, 9 класи

- виставка картин

 1-11 класи

- екскурсія до цирку

2-Б,  4-А, 4-Б, 4-В,  5-Б класи

- театр «Верим» Новорічна казка

2-4 класи

- театр МНС

1-4класи

- екскурсія  містом Дніпропетровськом

4-В клас

- театр ім.Шевченка

9-А, 9-Б, 11-А, 11-Б класи

- кінотеатр «Правда-кіно»       (фільм «Серце України»)

7-Б, 10-А, 10-Б

- Діарама

7-В

- театр ім . М.Горького

7Б,7В, 10А,10Б

- ляльковий театр

1-4

- театр «Молодіжний»

1-4, 5,6

- філармонія

6,7,8

- виставка екзотичних тварин

1-8

- зоологічний музей

6-Б, 7-В

-Дніпропетровська фабрика цукерок

6-7

- планетарій

1-4, 9-А

- художній музей

7-А

- будинок-музей                                ім. Д. Яворницького

4-В, 5-А, 7

- частина МНС

2-В, 5-ті

- екскурсія до музею морської флотилії

7

- покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам ВВв

5-А, 8-Б

- відкриття міської ялинки

5-11

-екскурсія до профтехучилища

( профорієнтація)

11-Б

- екскурсія до парку ім. Л. Глоби

1-11

- екскурсія до м.Полтава

6-А,6-В, 7-В

- пам’ятник 152 девізії

7-Б, 7-В

- бібліотека ім. М.Свєтлова

6-А, 7-Б, 7-В

- гра футбол «Дніпро» - СРСР

6-11

 - Палац дітей та юнацтва (до дня Збройних Сил України)

11-Б

 

У школі через різноманітні огляди-конкурси, фестивалі, аукціони, тренінги, акції, форуми постійно проводиться робота з виконання заходів щодо реалізації Довгострокових регіональних програм «Степова Еллада», «Сонячні грона», «Ярина», «Проліски», «Наші діти».

     

 

 

 Активну участь учні брали в конкурсах

- «Лист Святому Миколаю»

1-4

- конкурс малюнків – «Правила дорожнього руху»

1-6

- конкурс малюнків на асфальті до Дня олімпійського руху

2-4

- «Світ очима дітей»

4 класи

- виступ до річниці звільнення м.Дніпропетровська від фашистських загарбників

4Б,5В,7Б,В, 11-Б

«Кращий новорічний костюм»

1-4

- «За газетними рядками справи юначі»

9-А, 9-Б

-«І на оновленій землі…”  міський конкурс на кращого виконавця поезії Т.Г.Шевченка та сучасної української поезії.

 

9-А

-конкурс «З чого починається школярик»

3-В

- «Собори наших душ»

5-А, 5-В,  6-А, 6-Б,6-В, 7-Б, 9-А,11-Б

- конкурс афганської пісні

7-Б

- міський турнір з шахів

5-В,9-А

- конкурс «Відкрий для себе Україну»

6-Б

- «Формула успіху»

9-А, 10-Б

- «Серце на долоні»

9-А, 11-А, 11-Б

- «Молодь обирає здоров’я»

10-А

- «Місто майстрів»

7-9

- «Зоряне коло»

6-В,7-Б, 9-А, 11-Б

 

За підсумками 2013/2014 навчального року:

  • учні 3–В  класу стали лауреатами районного конкурсу «З чого починається школярик» (класний керівник Щербій Г.П.)
  • учні 6–Б класу посіли І місце в районному конкурсі, ІІ місце в міському конкурсі  «Відкрий для себе Україну» (класний керівник Гордієнко Г.П.)
  • учні  9-11 класів брали участь в міському конкурсі «Серце на долоні» та посіли ІІ місце.
  • переможцями міського конкурсу  «Собори наших душ» стали учні: 6-Б класу (Віленський Е, вч. Жежук Н.М.), 6-А класу (Єгорова К., Верета К., Мороз А. ,вчитель Рящева О.П.), 6-В класу (Сирота Є., вч.Кудрявцева О.О.), 7-Б класу  (Мішонова Г., Косюг Л.,  вч. Богомазова А.В.), 11-Б класу (Білей Л., Макеєва В., вчитель  Богомазова А.В.).
  • переможцями міського конкурсу «Зоряне коло» стали учні 11-Б (вч.Богомазова А.В.), 7-Б, 9-А (вч.Скрипченко О.П.), 6-В клас.

 

 

 

  • переможцями обласного конкурсу «Весняні дзвіночки» стали учні 5-В класу (уч.Скрипченко О.П.).

Команда дівчат молодшого  шкільного віку (Вчитель Івченко О.І.) зайняли ІІІ місце в обласному чемпіонаті з баскетболу.

      - шкільна кімната Бойової слави (керівник Рящева О.П.) посіла ІІІ місце в міському конкурсі музеїв та музейних кімнат

        - учні 1 – 11  класів беруть участь у акції «Милосер­дя», надають адресну допомогу чорнобильцям, ветеранам Великої Вітчизняної війни.

- акція «Милосердя»

1-11

- акція «Червоний хрест»

1-11

- акція «Діти-дітям»

1-11

- допомога інвалідам

1-11

 

         Систематично проводиться активна робота  у напрямку учнівського самоврядування та лідерського руху.  Учениця 11-А класу Руденко Софія представляє школу на районних та міських заходах.   

         Важливим напрямком роботи Ради лідерів є волонтерський рух, який включає в себе допомогу людям похилого віку, ветеранам, дітям-інвалідам, сиротам. У грудні 2013 року пройшла традиційна акція «Ми поруч, ми поряд, ми разом», в рамках якої лідери зібрали та презентували мешканцям обласного Будинку інвалідів солодкі подарунки, набори для ручної праці, канцтовари.   З ініціативи районної ради лідерів шкільного самоврядування 10 грудня 2013 року була проведена добродійна акція «Подаруй тепло своєї душі» для малят педіатричного відділення КЗ ДЦПМСД №1. Учениці нашої школи займаються благодійністю (притулок для тварин). Про їх допомогу надруковано статтю у газеті «Наше місто».

 

           Учні 1 - 11 класів традиційно брали участь у масових шкільних заходах:

Свято Останнього дзвоника

1-11

Свято Букваря

1

Виставка дитячих виробів

1-4

Прощавай, початкова школо!

4

Конкурс класних куточків

1-11

Лінійка до Дня української писемності та мови

6-В, 7-Б, 9-А, 9-Б

Олімпійський тиждень

1-11

Участь у зборі макулатури

1-11

Козацькі розваги

4

Участь у конкурсі малюнків

1-6

Єдиний урок з ЦО

1-11

Привітання ветеранів ВВв

1-11 

Заходи до 70-річчя визволення                                       м. Дніпропетровська від фашистських загарбників

4-Б, 5-В, 7-Б, 7-В,       9-А, 9-Б

Єдині тематичні уроки

1-11

Свято старшокласників (до Дня св.Валенина)

9-А , 9-Б , 10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б   

Виступ на урочистій лінійці до річниці аварії на Чорнобильській АЕС

11-А

 

         Учні 11 класів традиційно випустили стіннівки  «Наш час» до свята Першого  дзвоника,  Дня вчителя,  Нового року, Дня святого Валентина, свята Останнього дзвоника. Традиційними в школі стали українські вечорниці    ( кер. Жежук Н.М.). Яскраво пройшло свято Нового року (Палуб Ю.В.,  кл. керівники). Класні керівники докладають ба­гато зусиль, щоб виховати справжніх громадян України,  людей,  спроможних увійти у нове жит­тя, здатних не пливти за течією, а йти обраним шляхом.

Слід зазначити, що всі учні школи протягом   2013/2014 навчального року були задіяні в навчально-виховному процесі, мали доручен­ня, були залучені до роботи гуртків, клубів, спортивних секцій, музичних шкіл, факульта­тивів. 

Рівень ефектив­ності участі класів у виховних заходах був до­сить високий.  

          У  школі    діє  шкільна дитячо-юнацька    організація  «Дельта».  Мета  шкільної  організації  —  задоволення  потреб  у  спілкуванні,  спільній  діяльності  з  метою  реалізації  виховних  інтересів, включення  до  шкільного  та  громадського  життя  через  діяльність «Дельти», засвоєння  загальнолюдських  цінностей,  набуття  дітьми соціального  досвіду.

 

З  метою  забезпечення  ефективного  відпочинку  дітей  влітку 2014 р.  на  базі  школи  працював  дитячий  заклад  відпочинку з  денним  перебуванням  «Барвінок».

За  період  з  04.06.14 по  25.06.14 було  оздоровлено  75  учнів.  Під  час роботи  табору  учні  отримували  безкоштовне  триразове  гаряче  харчування,  відвідували  різноманітні  заходи  на  базі  ДЮЦу,  проводилися  екскурсії,  пішохідні прогулянки. На  належному  рівні  було  забезпечено  медичне обслуговування  пристосованого дитячого  табору відпочинку з денним перебіванням, санітарно-гігієнічний  стан  приміщень  для відпочинку  в  закладі.

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за якістю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та  прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та іх батьками за місцем мешкання, проводять роботу, залучаючи учнів в гуртки та секції за інтересами, зацікавлюють до роботи у класі та в школі.

В школі працює профілактична рада, де  надаються консультації батькам з питань виховання, навчання, профілактики правопорушень.

         Важливим чинником у збереженні здоров’я учнів є питання організації харчування. У школі працює їдальня. Протягом року за рахунок бюджету харчувались  учні 1-4 класів, учні пільгових категорій.

 

 

Матеріально-технічне забезпечення школи

Тісно співпрацює   адміністрація школи, вчителі з батьками, батьківським комітетом. Це співпраця за різними напрямами роботи: матеріально-технічне забезпечення, виховання та навчання дітей, організація дозвілля. Вважаю, що саме порозуміння та взаємопідтримка між педагогічним та батьківським колективами є запорукою успішної організації  навчально-виховного процесу.

Однією зі складових навчального процесу є зміцнення матеріально-технічної бази школи. Влітку 2014 року за батьківські кошти було здійснено поточний ремонт у класних кімнатах, рекреаціях, шкільній їдальні, відремонтовано 200м2 даху біля актової зали та кабінетів, які прилягають до неї, облаштовано кімнату відпочинку для учнів 1-х класів. За бюджетні кошти проводиться капітальний ремонт актової зали.

 Велика подяка батькам, які переймаються долею своїх дітей.